Farský kostol Sv. Mikuláša
Rímskokatolícky farský kostol sv. Mikuláša v Podunajských Biskupiciach bol postavený v polovici 13. storočia. Stojí na základoch staršej sakrálnej stavby, ktorej vznik je datovaný na prelom 10. a 11. storočia. Nakoľko bol od svojho vzniku viac krát prestavaný, nesie prvky rôznych slohov a to gotického, románskeho, barokového a klasicistického. Prvá písomná zmienka o kostole pochádza z roku 1264. Ide o trojloďový objekt s polygonálne ukončenou svätyňou a jednou vežou na západnej strane. Hlavnú loď dopĺňajú modernejšie prístavby, ktoré narúšajú celkovú historickú estetiku. Obe bočné lode majú profilované stropy do štvorcov. Sú postavené na mieste pôvodných barokových prístavieb. Sakristia je zaklenutá ranogotickou klenbou a je umiestnená v južnej časti vedľa svätyne. Gotické presbytérium sa nachádza v juhovýchodnej časti a je zaklenuté rebrovými klenbami a doplnené vitrážovými oknami. Kostol sv. Mikuláša je najstaršia románska stavba v Bratislave a je najstarším vysväteným kostolom v meste. V kostole sa našlo murivo z rímskej stavby z 3. storočia. Pri kostole a pod ním bolo objavené pohrebisko.
V kostole sa nachádzajú relikvie sv. Mikuláša a sv. Márie Magdalény. Nie sú vystavené k poklone veriacim.
Sv. Mikuláš
Sv. Mikuláš – biskup z Myry žil v 3 a 4 štvrtom storočí po Kristovi. Ako biskup pomáhal kresťanom, ktorí boli prenasledovaní počas vlády cisára Diokleciána. Zachránil mnoho odsúdených kresťanov, ktorých vykúpil vďaka svojmu bohatstvu. Zobrazuje sa s atribútmi: mitra a biskupská berla; tri zlaté gule (zlaté jablká), zlaté prúty, chleby, mešce; traja chlapci vo vedre; tri chleby na knihe; kotva a loď; zajatci; žobrák.
Sv. Mária Magdaléna
Sv. Mária Magdaléna je jednou z nábožných žien, ktoré sprevádzali Ježiša až po jeho ukrižovanie a pohreb. Ako prvej sa jej po vzkriesení zjavil Ježiš. Rovnako bola prvou, ktorá túto zvesť ihneď oznámila ďalším učeníkom. Zobrazuje sa s atribútmi: kríž, alabastrová nádoba so vzácnou masťou, kajúce rúcho, bič, hudobný nástroj. Mária Magdaléna je patrónkou: kajúcnikov, kajúcich prostitútiek, kaderníkov.